BLEKIJEV SVET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLEKIJEV SVET


 
PrijemPortalGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Filmske vesti

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Ko će biti nova Keri?   Filmske vesti - Page 6 EmptySre Jan 11, 2012 12:11 am

Horor klasik Stivena Kinga dobiće rimejk, a mlade glumice se "pobiše" oko glavne uloge.

Filmske vesti - Page 6 V230053p0

Film "Keri" o devojčici koja se sveti školskim drugovima na maturskoj večeri "iz pakla" snimljen je na osnovu prvog romana "kralja horora" Kinga, i 1976. Godine režirao ga je Brajan de Palma. Sisi Spaček i Pajper Lori nominovane su za Oskare za uloge Keri i njene majke Margaret koja je zlostavlja.

Sam Stiven King rekao je u intervjuu za "Entertejnment vikli" da bi bilo "zanimljivo" kada bi naslovna uloga bila poverena problematičnoj starleti Lindzi Lohan.

Holivudska štampa piše da je trenutno prvi izbor režiserke Kimberli Pirs ("Dečaci ne plaču") mlada glumica Hejli Stenfild, nominovana za Oskara za sporednu ulogu u filmu "Čovek zvani hrabrost".


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Lindzi Lohan kao Elizabet Tejlor?   Filmske vesti - Page 6 EmptySre Jan 11, 2012 12:19 am

Problematična glumica pregovora o ulozi Elizabet Tejlor u biografskom filmu "Elizabet i Ričard - ljubavna priča", piše američka filmska štampa.

Filmske vesti - Page 6 V230193p0

Film, koji bi trebalo da bude emitovan na malim ekranima, govori o romansi Elizabet Tejlor sa i Ričarda Bartona za kojeg se dva puta udavala, isto kao i ostvarenje koje planira da snimi Martin Skorseze.

Ostvarenje "Elizabet i Ričard - ljubavna priča" biće emitovan na malim ekranima, a produciraće ga Leri Tompson.

Elizabet Tejlor preminula je prošle godine.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Još jedan "Svemoćni Brus"   Filmske vesti - Page 6 EmptySre Jan 11, 2012 12:22 am

Komedija sa Džimom Kerijem u glavnoj ulozi dobiće nastavak, piše "Varajeti".

Filmske vesti - Page 6 V230132p0

"Svemoćni Brus" je film o TV reporteru koji dobija šansu da bude Bog na nedelju dana, nakon što se "pravom" Bogu požalio na kolegu koji je upravo unapređen. U filmu su igrali i Stiv Karel, Morgan Frimen i drugi.
"Svemoćni Brus" snimljen je 2003, i zaradio je pola milijarde dolara širom sveta. Četiri godine kasnije snimljen je "spin-of" nazvan "Svemoćni Evan", sa Karelom u glavnoj ulozi.

Scenaristi Džered Pol i Endrju Mogel trenutno rade na nastavku koji bi pratio Kerijevog lika, a nije poznato da li će se Tom Šadjak, koji je režirao oba prethodna filma, vratiti iza kamere.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Snima se nastavak "Tora"   Filmske vesti - Page 6 EmptySre Jan 11, 2012 12:24 am

Nastavak priče o arogantnom nordijskom ratniku prognanom na Zemlju u bioskopima krajem 2013. godine.

Filmske vesti - Page 6 V230220p0

Britanski glumac Tom Hidelston, koji je igrao Lokija u filmu "Tor", otkrio je medijima da snimanje nastavka filma počinje na leto ove godine u Londonu.

"Ne želim da otkrivam detalje, ali ću reći da je potrebno posedovati određene veštine da biste pripadali Lokijevoj vojsci", rekao je Hidelston i dodao da snimanje počinje sredinom godine, kao i da će ga režirati Alan Tejlor.

Uloge bi trebalo da repriziraju i glavni glumci - Kris Hemsvort i natali Portman.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Anđelina Džoli na balkanskoj turneji   Filmske vesti - Page 6 EmptySub Feb 04, 2012 12:02 pm

U Sarajevu je na Dan zaljubljenih, 17. februara će se pokloniti publici u Zagrebu nakon premijere svog rediteljskog prvenca "U zemlji krvi i meda". Dolazak u Beograd pod znakom pitanja.

Filmske vesti - Page 6 V232551p0

Distributerska kuća "Blitz Film i Video" saopštila je da će Anđelina Džoli i Bred Pit u hrvatsku prestonicu da doputuje na dan premijere, a pored njih dvoje prvom prikazivanju će da prisustvuju i glumci Zana Marjanović, Goran Kostić i Rade Šerbedžija.

Film, koji prati priču o vezi između Srbina Danijela i muslimanke Ajle tokom rata u Bosni devedesetih godina, u bioskopima u BiH će biti od 16. februara, odnosno od 18. februara u Hrvatskoj a još uvek je neizvesno njegovo prikazivanje u Banjaluci i Beogradu.

"Beogradska premijera filma zakazana je za 23. februar", potvrdio je za "Blic" direktor Distributerske kuće "Milenijum films" Zoran Savić, koji bi trebalo da radi distribuciju "U zemlji krvi i meda" za srpsko tržište.

On nije mogao da kaže da li će glumica da poseti Beograd.

Film je loše prošao u bioskopima u Americi jer "ratna drama iz bivše Jugoslavije više nije zanimljiva tamošnjim gledaocima" i jedva da ga je pogledalo 200.000 ljudi.

"U zemlji krvi i meda" bio je nominovan za Zlatni globus u kategoriji najboljeg stranog filma, a dobio je i nagradu "Stenli Krejmer" Američkog udruženja producenata (PGA), koja se dodeljuje filmovima ili producentima za doprinos razumevanju provokativnih društvenih pitanja na pristupačan i oplemenjujući način.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Novi Šotrin film:Kako su stasali najveći Srbi   Filmske vesti - Page 6 EmptySub Feb 04, 2012 12:08 pm

Film "Šešir profesora Koste Vujića" u režiji Zdravka Šotre istorijski je vremeplov u devetnasti vek, kada je Srbija doživela svoju intelektualnu eksploziju. Film na komičan način portretiše srednjoškolce koji su postali najveća imena naše istorije i svetske nauke i umetnosti.

Filmske vesti - Page 6 V232520p0

Film je snimljen prema istoimenom romanu Milovana Vitezovića koji je i školska lektira, a premijerno će biti prikazan u sredu, 1. februara u Centru "Sava". Na repertoaru bisokopa je dan kasnije i cela glumačka ekipa, kao i svi oni koji su bili iza kamere kažu da od rekacija publike imaju tremu.

Ideja za film se "krčakala" skoro 15 godina, a prva verzija sa Pavlom Vujisićem u glavnoj ulozi, po Šotrinom mišljenju je bila prekratka, pa ga je u novom ostvarenju snimanom prošle godine zamenio legendarni Aleksandar Berček. Sada su umesto profesoru više prostora dali njegovim učenicima koji su obeležili našu istoriju.

"Još od 'Lajanja na zvezde' mi čekamo da ovaj film uradimo. Koliko smo mogli i znali mi smo napravili i na publici je da nam sudi da li smo to dobro uradili. Većini glumaca ovo je prva uloga što je čest slučaj u mojim filmovima. Volim mlade i talentovane ljude i mislim da im treba odmah pružiti šansu da se pokažu i dokažu", rekao je Šotra posle novinarske projekcije filma.

Aleksandar Berček kaže da je možda i bolje što se film desio sada i što je akcenat upravo na đacima, odnosno svim onim generacijama koje su stasale od 1850. pa do 1880. godine, a među njima su bili i Živojin Mišić, Stevan Mokranjac, Jovan Skerlić, Nikola Tesla, Jovan Cvijić...

"Svi oni su zajedno živeli i zajedno stvarali, a ovi mladi glumci koji samo što su kročili u glumu su pokazali da Srbiji ni danas ne nedostaje mladih i perspektivnih ljudi. Mislim da će film imati veliki uspeh upravo zbog ovih mladih glumaca kojima je Šotra dao šansu. Gurnuo ih je u vatru a oni su se u njoj odlično snašli", pohvalio je velikan našeg glumišta mlade kolege koje su za njega imali samo reči hvale.

Filmske vesti - Page 6 V232520p1

Jedan od glumaca na koje domaća kinematogreafija i te kako računa je zvezda filma "Montevideo" Miloš Biković, koji nije krio oduševljenje što je radio sa Šotrom i Berčekom.

"Ovo je odlično iskustvo jer nam je reditelj dao slobodu da sami biramo uloge. Podelio je tekstove i rekao da svako uzme onaj koji mu najviše odgovara, što je i najbolje jer jedino glumac može da oseti ulogu. Pre snimanja smo imali i probe, što se retko dešava pre snimanja filma", kaže Biković.

Miloš, koji igra Miku Alasa, kaže da film donosi priče o velikim ljudima u našoj istoriji koji su doprineli razvoju kulture i nauke, a o kojima se malo zna ili nedovoljno govori u današnje vreme.

"Nije mi ovo bio veći izazov od onog da trebam dočarati najboljeg srpskog fudbalera, lekara ili prosečnog radnika. Svaka uloga je izazov sama po sebi i zahteva i zaslužuje određene pripreme i proučavanje. Mika Alas je bio svestrana ličnost. Postoje mnogi zanimljivi podaci o njemu kao na primer da je bio začetnik kibernetike, radio kao predavač u Francuskoj i Srbiji, dešifrovao vojne kodove, svirao violinu, bio zaljubljenik u ribolov", rekao je Miloš za MONDO.

Ipak, Miloš nije naučio da svira violinu, ali jeste da pravilno drži gudalo i instrument.

"Da sam učio da sviram, desilo bi se sa mnom kao sa Vojinom Ćetkovićem koji je pre 15 godina trebalo da bude učenik, a sada je igrao nemilosrdnog direktora."

Ćetkoviću ovo nije smetalo i kaže da je divno bilo videti mlade kolege, koje su tek na početku velikih karijera kako u pozorištu tako i na filmu, kao i on kada je trebalo da da igra jednog od učenika.

Filmske vesti - Page 6 V232520p2

Jedna od dve dame koje se pojavljuju u filmu o neverovatnoj generaciji i najliberalnijem profesoru ikada je i mlada Tamara Aleksić, koja samo što je bila položila prijemni za Akademiju kada je prošla i na kastingu kod Šotre.

"Ovo je bilo neverovatno iskustvo. Hvala svima koji su molili kod profesora da me pusti da igram i ekipi koja je imala strpljenja za mene. Trebalo mi je vremena da prestanem da se izvinjavam posle svake greške i da u potpunosti uđem u lik."

Da je u tome uspela potvrdio je i Šotra, koji kaže da ne treba da brinemo bar kada je sedma umetnost u pitanju jer je ovaj film predstavio njih čak dvanaestoro.

Jedan od njih je i mladi i perspektivni Andrija Daničić koji igra Jašu Prodanovića skoro kao što je to nekad uradio i legendarni Josif Tatić.

"Shvatio sam ulogu kao glumački zadatak, ali je malo veća odgovornost jer je u pitanju istorijska ličnost a tu su i gospodin Berček i cela ekipa starijih glumaca sa kojima smo radili. A i ulogu Jaše Prodanovića ranije je igrao Josif Tatić, pa je i tu neka vrsta odgovornosti. Nisam težio da budem sličan, ni da bude bolje već da na moj način interpretiram lik", kaže Andrija čije ime ćemo od sada sigurno videti u mnogim filmovima.

Pa izvolite u bioskop i pogledajte ostvarenje koje samo u istorijskom kontekstu i našem prepoznatljivom humoru podseća na "Lajanje na zvezde", a Berček se nada će svi posle gledanja pomisliti: "Pa ja sam još uvek romatičan..."

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Filmske vesti - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske vesti   Filmske vesti - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmske vesti
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» ...omiljene filmske scene...
» Muzičke vesti
» VESTI I ZANIMLJIVOSTI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BLEKIJEV SVET :: KULTURA I UMETNOST :: FILM I TV-
Skoči na: