BLEKIJEV SVET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLEKIJEV SVET


 
PrijemPortalGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Reprezentacija Srbije

Ići dole 
AutorPoruka
CRNI
'
'
CRNI


Broj poruka : 9521
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Reprezentacija Srbije  Empty
PočaljiNaslov: Reprezentacija Srbije    Reprezentacija Srbije  EmptySub Sep 24, 2011 6:27 am

Dušan Ivković ostaje na kormilu "orlova"

Reprezentacija Srbije  Kosarka_Dusan_Ivkovic_EP

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković ostaje na svojoj funkciji, nezvanično saznaje “Blic”

Proslavljeni trener, koji je u Litvaniji doživeo fijasko sa “orlovima”, ipak će voditi državni tim u još jednom ciklusu, za sada sigurno u kvalifikacijama i, ako se plasiramo, na Evropskom prvenstvu 2013. godine u Sloveniji.

Svakako da su osmo mesto u Litvaniji, ujedno i neodlazak na Olimpijske igre 2012, uzdrmali pozicije trofejnog stručnjaka, ali je on ipak dobio podršku predsednika Košarkaškog saveza Srbije Dragana Đilasa i nešto blažu potpredsednika Dejana Bodiroge.

Na sastanku u Kući košarke, koji će se održati krajem ove ili početkom naredne nedelje, Ivković će analizirati rezultate sa šampionata kontinenta, međutim već se zna, iako je uz igrače najveći krivac za neuspeh, da će u dogovoru sa ljudima koji vode Savez ostati na čelu stručnog štaba. To znači da bi Duda mogao da predvodi Srbiju i sve do Svetskog prvenstva 2014. u Španiji, premda će tada imati 71 godinu, dok je u ovom trenutku potpuno neizvesno i pomisliti ko bi mogao da vodi košarkaše na Igrama u Riju 2016.

Inače, FIBA Evropa je objavila sistem takmičenja za Evrobasket 2013. koji će se igrati u Sloveniji. U kvalifikacijama će igrati 30 reprezentacija, uključujući i Srbiju, koje će biti podeljene u šest grupa, a prolaz će izvaditi 16 nacionalnih timova.

Plasman na Evropsko prvenstvo izboriće prvoplasirane i drugoplasirane ekipe iz svih grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane selekcije. Dodatne runde kvalifikacija neće biti, a na šampionatu će igrati 24 reprezentacije po identičnom sistemu takmičenja kao i na nedavno okončanom EP u Litvaniji.
Nazad na vrh Ići dole
https://bleki.serbianforum.info
CRNI
'
'
CRNI


Broj poruka : 9521
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Reprezentacija Srbije  Empty
PočaljiNaslov: Re: Reprezentacija Srbije    Reprezentacija Srbije  EmptySub Sep 24, 2011 6:28 am

Moka: Ivković i Teodosić glavni krivci za neuspeh

Reprezentacija Srbije  Kosarka_Milos_Teodosic4

Zoran Slavnić, bivši selektor košarkaša Srbije, izjavio je za "Sportski žurnal" da je Miloš Tedosić rušio autoritet Dušana Ivkovića.

“Mislim da vođenje utakmica nije bilo dobro. Izmene su često vršene vrlo kasno, a igračima ni u kojem slučaju nisu imali ravnopravno minutažu onako kako su to zasluživali po svom odnosu prema igri”, rekao je Slavnić, i dodao: “Miloš Teodosić je u potpunosti srušio autoritet selektora. Tvrdim da nijedan plejmejker na svetu ne može da radi ono što je činio Teodosić. Imao sam utisak da je mogao da šutne na koš i nogom, a da za to ne bude sankcionisan.”

Slavnić je, inače, uveo Teodosića u nacionalni tim.

“Teodosića sam čak ubacio praktično iz juniorske reprezentacije. Nisam verovao dobronamernima koji su mi govorili da je reč o 'valjevskoj podvali'. Smatram da je on umro u sopstvenoj narcisoidnosti i da je za to kriv i selektor koji mu je dao nezapamćenu slobodu u igri”, kaže Slavnić, a prenosi "Žurnal".
Nazad na vrh Ići dole
https://bleki.serbianforum.info
CRNI
'
'
CRNI


Broj poruka : 9521
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 51
Lokacija : Novi Sad

Reprezentacija Srbije  Empty
PočaljiNaslov: Re: Reprezentacija Srbije    Reprezentacija Srbije  EmptySub Sep 24, 2011 6:29 am

Teodosić: Kriv sam, ali nisam jedini!

Reprezentacija Srbije  Kosarka_Milos_Teodosic4

Posle kraha srpskih košarkaša na Evropskom prvenstvu najviše kritika upućeno je nekadašnjem heroju nacije Milošu Teodosiću, a on ističe da jeste jedan od glavnih krivaca, ali ne i jedini.

Posle realno slabih igara na EP, javnost kao da je zaboravila šta je do sada Teodosić uradio za nacionalni tim. Od heroja postao ja najveće razočaranje.

“Ja sam, ne mogu da kažem glavni krivac, ali jedan od glavnih za ovaj neuspeh. Nadali smo se plasmanu na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, ali sada treba razmisliti o igrama, pa kasnije ući u dublje analize”, rekao je Teo i dodao da ništa ne bi menjao, osim situacije na meču sa Francuskom.

“Ne bih menjao ništa, možda samo onaj Savanov promašaj protiv Francuske. Ali, u tu drugu grupu smo ušli svesni da nam treba jedan trijumf za ulazak u četvrtfinale, što smo i ostvarili protiv Turske. Bilo je mnogo razloga zbog kojih nismo pružili maksimum, ali smo i dalje tim. I ostaćemo. Imamo karakter, mladi smo i naše vreme dolazi”.

Na pitanje novinara Večernjih novosti šta je to karakter tima Teodosić je odgovorio:

“Ja sam tu reč karakter čuo od vas novinara, ali mi jesmo tim i to ćemo biti. Tačno je da smo psihološki pali protiv Litvanije, možda je to naš srpski mentalitet. S druge strane, neke stvari su zaista neobjašnjive. Nijednom mom saigraču ne mogu ništa da zamerim”.

Srbija je 2009. godine iznenadila sve. Na prvenstvu sveta u Turskoj bili dmo četvrti, sada smo osmi.

“Jeste veliki pad, sami smo krivi. Sami smo bili pobednici, sami smo i gubitnici. Trebalo bi da izađemo mirno iz ovoga, bez svađa. Igraće se Olimpijske igre i 2016. Napravili smo dva dobra rezultata, ali sve se to zaboravlja zbog jednog neuspeha. Okej, svesni smo da smo napravili veliki kiks. Moramo dobro da razmislimo o ovom prvenstvu i da od narednog okupljanja za kvalifikacije odigramo kako znamo".

Jedno od otvorenih pitanja je ko će doći na okupljanje reprezentacije.

“Rekao sam ranije da nijedan igrač neće odbiti reprezentaciju, siguran sam da ćemo se svi okupiti i za te kvalifikacije. Zaista imamo sjajnu atmosferu i posle ovog neuspeha, ali moramo to da pokažemo i na terenu”, rekao je Miloš Teodosić po povratku reprezentacije iz Litvanije.
Nazad na vrh Ići dole
https://bleki.serbianforum.info
Sponsored content





Reprezentacija Srbije  Empty
PočaljiNaslov: Re: Reprezentacija Srbije    Reprezentacija Srbije  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Reprezentacija Srbije
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Reprezentacija srbije
» Vaterpolo Reprezentacija Srbije
» Hrvatska reprezentacija
» I Kinezi beže iz Srbije
» Odbojkaska reprezentacije srbije.(muska)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BLEKIJEV SVET :: SPORT :: KOŠARKA-
Skoči na: