BLEKIJEV SVET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLEKIJEV SVET


 
PrijemPortalGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Filmske vesti

Ići dole 
3 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Raspevani Roki Balboa   Filmske vesti - Page 5 EmptyUto Nov 22, 2011 7:30 pm

Glumac Silvester Stalone udružio snage sa bokserskim legendama Vladimirom i Vitalijem Kličkom kako bi na scenu postavio prvu muzičku verziju filma "Roki".

Filmske vesti - Page 5 V224982p0

Stalone je na predstavljanju projekta u Hamburgu, otkrio da je oduvek želeo da kreira mjuzikl po čuvenom filmu iz 1976. godine o bokseru Rokiju Balboi.

"Oduvek sam maštao o Rokiju kao o mjuziklu. Film je u stvari ljubavna priča, a Roki ne bi nikada dospeo do poslednje runde bez Edrien", njegove devojke u filmu, izjavio je popularni glumac.

"Videti tu priču kako oživljava na sceni čini me ponosnim".

Radnja mjuzikla će biti veoma slična originalnoj verziji filma sa akcentom na emocijama, a sadržaće i većinu hitova iz filma, uključujući pesme "Eye of the Tiger" i "Gonna Fly Now".

Muzičko - scenski spektakl će zajedno sa Staloneom koproducirati braća Kličko koji će, takođe, učiti glavne glumce da boksuju.

"Počeli smo da se bavimo boksom kada smo videli Silvestera Stalonea u Rokiju", izjavili su poznati bokseri, dodajući da su veoma uzbuđeni što će učestvovati u postavljanju mjuzikla.

Mjuzikl "Roki" će imati premijeru u Hamburgu u novembru 2012., a ukoliko bude imao uspeha biće postavljen i na Brodveju.

Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: MONDO intervju: Nikola Simić   Filmske vesti - Page 5 EmptyUto Nov 22, 2011 7:32 pm

Legendarni glumac u intervjuu MONDO portalu otkriva detalje iz nove "Tesne kože", zašto ne gleda "uvelo i opalo lišće" i hoće li već jednom Mita Pantić postati viši samostalni referent.

Filmske vesti - Page 5 V224916p0


Kada čujete ime Nikole Simića, šta vam prvo padne na pamet? Duško Dugouško, gospodin Šandebiz, Dimitrije Mita Pantić ili jednostavno, "legenda"? Sve navedeno, naravno.

Upravo vam se svi ti likovi i ta jedna kvalifikacija i vrzmaju po glavi kada sednete preko puta glumca da sa njim popijete kafu. Neposredan, raspoložen, duhovit, Nikola Simić je sa razlogom jedan od omiljenih glumaca 20. i 21. veka. Razgovor sa njim je u isto vreme i privilegija i zadovoljstvo, a njegov brilijantni humor koji se krije iza svake druge rečenice, nam, bez imalo sumnje i potrebe, pokazuje zašto je dobitnik nagrade za životno delo za uloge u komedijama.

Da li Vas je obradovala vest o snimanju nove "Tesne kože"?

"Da, kako da ne. Sećam se kako su nas pljuvali na početku, kada je snimljen prvi film...To tada nije smatrano za umetničko delo, međutim godine su prošle, a ljudi i dalje vole taj film. To je sad kult".

Kako objašnjavate uspeh serijala i činjenicu da su replike iz filma našle put do naše svakodnevnice?

"Mislim da je film bliže ušao u bit porodice, kao i serija 'Ljubav, navika, panika' koja je naišla na izuzetan prijem kod publike. Najbolji pokazatelj toga koliko je film uspešan jesu naši dečaci koji brišu šoferšajbne, naši dragi Romi koji me odmah oslovljavaju sa 'Pantiću'. To, i kada me zaustavljaju na ulici da pitaju kada će opet biti snimljen film, najbolji je pokazatelj da ste ljudima ušli pod kožu".

Dok gledamo filmove "Tesna koža" Pantići deluju kao prava porodica i kao da režiser nikada nije rekao ni "rez" ni "idemo ponovo". Kako je tako velika ekipa uspela da postigne takav efekat?

Filmske vesti - Page 5 V224916p1

"Važno je da postoji pozitivna energija u ekipi. Svi mi imamo neku auru oko sebe i jednostavno se 'osetimo'. Znate ono kad sretnete nekoga i odjednom vam ta osoba postane odbojna, a da ni ne znate ništa o njoj? Isto tako se i zbližite sa nekim i on vam odjedared postane blizak. Mislim da je sve stvar te pozitivne energije. Ali, i vremena su bila drugačija. Danas nema tih druženja posle obavljenog posla. Bili smo kao porodica, a danas se to zadržalo samo u pozorištu na Terazijama gde igram u 'Producentima'".

Posle puno vremena, "porodica" je ponovo na okupu. Šta možemo da očekujemo u novom filmu?

"Biće tu svega! Biće komično. Ima puno likova, imam unuke, zeta, snaju advokaticu, podstanarku i svastiku koju igra Seka Sablić".

O direktoru Šojiću, tačnije Milanu Lanetu Gutoviću je rano pričati. Da li će Lane reprizirati ulogu korumpiranog direktora "je pitanje za režisera, producente...".

Iako kreator vizuelnog identiteta i Pantića i Šojića, Simić nikada nije zamerio Milanu Lanetu Gutoviću što je snimio seriju "Bela lađa" Siniše Pavića.

"Lanetu da zamerim?! Taman posla!", rekao je Nikola Simić i dodao i da je i on dobio ponudu da reprizira kultnu ulogu u toj seriji, ali da su ga odbili zbog honorara i "zamenili" Petrom Kraljem.

"Petra sam cenio i kao glumca i kao čoveka. On je ostavio neizbrisiv trag. Sećam se da me je nekoliko puta zvao i pitao da li bih se ja ljutio kada bi on igrao lik Mite Pantića u seriji. Naravno da se nisam ljutio. Producentima je bilo važno da ga neko igra, a da li je to Mile ili umesto Mileta Đoka, a ako Đoka ne može onda Žika...to nije bilo važno".

Da producenti danas gledaju da prođu što povoljnije, govori i činjenica da je Nikola Simić trebalo da udahne život Velikom Štrumfu u sinhronizaciji novog filma. "Kada su čuli cenu uzeli su drugog...Opet, njima nije važno ko je u pitanju, velika imena su radila sinhronizaciju u Holivudu, a nama je važno da to sve bude što jeftinije"

Tako nekako izgleda i današnja televizija...Pitali smo Nikolu Simića šta misli o programu, a reč koju je glumac upotrebio da sumira većinu stvari koja se servira gledaocima je - "koješta".

"Danas nemate, recimo, crtaće sa dušom, ali zato na svakoj televiziji imate pucnjavu, serije i vampire! To su neke jeftine stvari koje služe da ispune program. Ne mogu ja da gledam 'uvelo lišće' i 'opalo lišće' tu suza koliko hoćeš! Još malo pa ćemo peškire da stavljamo oko televizora da ne iskvasimo patos", smeje se Simić.

Poslednji film koji je pogledao je "Pasija" Mela Gibsona koji mu se "baš i nije dopao", ali je glumcem Džejmsom Kavizelom oduševljen. Isto kao i legendarnim Paćinom i De Nirom, ali sebe skromno, na naše izgovaranje imena "Nikola Simić" u tom nizu, ne želi da svrstava među velikane.

"Ja sam samo svoj".

Legendarnog glumca smo pitali reč-dve o jednom drugom liku po kojem ga pamtite...

Filmske vesti - Page 5 V224916p2

"Prvi Duško Dugouško bio je Mića Tatić. On je okupio ekipu s Đuzom, Nadom Blam...a onda je jednog dana trebalo ja da glumim Duška. Pitao sam se kako ću ja to, a onda pomislio - isto kao i on. Tako je nastao taj unjkav glas", priča Nikola Simić dobro poznatim glasom koji nam je svima nekada davno govorio "druškane, koji ti je vrag".

Imitacijom Duška Dugouška uspeo je da nas vrati u detinjstvo i jos jednom pokaže zašto ga volimo. Njegov vedar duh, neposrednost, inteligencija i osmeh su sa neke druge planete, a njegove uloge vanvremenske. Kao i ona koja nam je nedostajala od 1991. godine, kada je snimljena "Tesna koža 4". Vreme od tad je "prekraćivao" serijama, pozorištem, ali i pisanjem jednog scenarija.

Sa prijateljem i kolegom Zoranom Davinićem spremio je seriju "Zlatno jaje"koju nam je do detalja opisao. "Bez snimanja i zapisivanja", bile su instrukcije legende, nakon čega je usledela priča o komičnim likovima iz serije.

Obećali smo da nećemo ni reč preneti o radnji serije, ali verujte da je njegovu priču prekidao smeh, i da nije bilo "suvog oka" u prostoriji u kojoj je govorio o dogodovštinama junaka koji su, na našu veliku žalost, za sad samo na papiru.

Kad smo se opraštali od legende srpske kinematografije, nismo mogli, a da ne upitamo ONO pitanje - hoće li Dimitrije Mita Pantić postati već jednom viši samostalni referent.

Uz širok osmeh "Mita" je rekao: "Ja mislim da ću doživotno ostati mlađi referent!".

I treba. Baš takvog ga i volimo!

Ostvarenje "Tesna koža 5" produkcijske kuće Gama entertainment group, gledaćemo u bioskopima sledeće godine.



Izvor:MONDO, Dragana Tomašević
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Jeste li za italijanski film?   Filmske vesti - Page 5 EmptySre Nov 23, 2011 7:26 pm

Ako je odgovor potvrdan, onda od večeras obavezno u Kinoteku gde počinje festival savremenog italijanskog filma.

Filmske vesti - Page 5 V225052p0

Deseti festival savremenog italijanskog filma biće održan u Muzeju jugoslovenske kinoteke od 23. do 27. novembra i publika će moći da uživa u osam ostvarenja novije produkcije.

Predstavnik ambasade Italije Andrea Arnaldo ocenio je danas da festival odražava odlične odnose Srbije i Italije i rekao je da će se ove godine festival održati i u Novom Sadu a da je cilj da dogodine filmovi budu prikazivani i u drugim gradovima poput Niša ili Kragujevca.

Selektor festivala Paolo Minuto predstavio je izabrane filmove koji se kreću od trilera i društveno angažovanih filmova do komedije i satire.

Festival će u sredu uveče otvoriti film "Dvostruki sat" (Doppia ora) reditelja Đuzepea Kapotondija. Reč je o trileru koji je, kako je rekao Minuto, pomalo neuobičajen žanr za italijansku kinematografiju.

Minuto je izdvojio i film "Zlata :vredna:" (Il gioiellino), društveno angažovan film koji se bavi sudbinom velikih kompanija, kao i "Tatanku" autora Đuuzepea Galjardija o boksu.

Za nežniji pol tu je ljubavna priča "Na moru" (Sul mare), a biće prikazana i satira "Boris" (Boris - il film) o proizvodnji blokbastera koja se prvi put prikazuje van Italije.

Film "Nikada dati poljupci" (I baci mai datti) Roberte Tore bavi se na verovanjima u čuda, a biće prikazana i komedija "Deca zvezde" (Figli delle stele) Lučija Pelegrinija.

Festival zatvara film "Senza arte ne parte" koji se bavi odnosom laika prema savremenoj umetnosti. Minuto je naveo da je veliki broj savremenih italijanskih umetnika pozajmilo svoje radove za film tako da i oni igraju jednu od uloga u ostvarenju.

Gosti festivala biće scenarista Ana Pavinjano i režiser Đovani Albaneze čiji film zatvara festival.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Ko je agent Aron Kros?   Filmske vesti - Page 5 EmptySre Nov 23, 2011 7:27 pm

Saznaćemo u novom nastavku priče o Džejsonu Bornu, piše holivudska štampa.

Filmske vesti - Page 5 V225109p0

Već je poznato da je Met Dejmon odustao od Bornove sage, i saopšteno da će ga zameniti glumac Džeremi Rener, nominovan za Oskara za film "Katanac za bol".

Rener je otkrio da će u "Bornovoj zaostavštini" tumačiti glavnu ulogu tajnog agenta Arona Krosa.

"Film počinjem sa tim imenom, ali pošto sam tajni agent, koristiću i mnoga druga imena tokom akcije", rekao je on.

U filmu igraju i Edvard Norton, Oskar Ajzaks, Rejčel Vajs i drugi. "Bornova zaostavština" u bioskope stiže u avgustu sledeće godine.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Val Kilmer juri duhove   Filmske vesti - Page 5 EmptySre Nov 23, 2011 7:29 pm

Glumac će igrati u novom filmu Frensisa Forda Kopole.

Filmske vesti - Page 5 V225133p0

Film "Twixt" prati pisca (Val Kilmer) kojeg progoni duh Edgara Alana Poa, kojeg će glumiti Ben Čaplin.

Film će biti mešavina 3D i 2D tehnologije, a Kopola planira i neobičnu promotivnu turneju uoči premijere - publici će prikazivati različite izmontirane verzije filma, i po njihovoj reakciji montiraće konačnu.

U filmu glumi i El Fening, a "Twixt" će se pojaviti u bioskopima sredinom sledeće godine.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Dragojević za MONDO: Pesma posle "Parade"   Filmske vesti - Page 5 EmptySre Nov 23, 2011 7:31 pm

Režiser Srđan Dragojević otkriva šta ga je najviše obradovalo u vesti da je njegov film za 20 dana pogledalo 150.000 ljudi i kojom temom se bavi njegov naredni projekat

Filmske vesti - Page 5 V225169p0

Film “Parada “ reditelja Srđana Dragojevića je za kratko vreme pogledao rekordan broj gledalaca. Rezultat koji, kažu producenti, nije ostvario neki film iz domaće kinematografije u poslednjih "deset, petnaest godina", ali ono što posebno raduje reditelja jeste činjenica da bioskopska publika postoji, i da mladi, i pored zabrane roditelja, dolaze u bioskop.

"Nisam očekivao ovakav rezultat, to je za mene veliko iznenađenje. ‘Parada’ nije pravljena kao film Dragana Bjelogrlića ‘Montevideo’ da bude ‘crowd pleaser’. ‘Parada’ nema te pretenzije da bude opšte prihvaćen i voljen", rekao je reditelj Dragojevićna proslavi upriličenoj povodom ovih "brojki", a onda otkrio kako u šali njegov film zovu u Nišu, a opisuju u Banjaluci.

"Nakon premijere u Nišu jedan naš kolega je film nazvao 'U dupe na vašar', a drugi kolega, samouki kritičar iz Banjaluke, opisao je 'Paradu' kao “optimalan odnos jebe i zbilje" .



Film se u narednom periodu otvara u još nekoliko zemalja regiona - Sloveniji, Makedoniji I Hrvatskoj, ali ono što posebno raduje ekipu je činjenica da su u bioskop počeli da dolaze i mladi ljudi.

"Plašili smo se što nemamo mladu publiku. U bioskop su dolazili ljudi od 25 godina i naviše, ali ne i srednjoškolci. Radili smo na početku anketu i otkrili da srednjoškolci ne gledaju film jer su im roditelji zabranili da ga gledaju", rekao je reditelj. "Sada su počeli da dolaze i gledaju film i drago nam je da ima nestašne dece koja misle svojom glavom".

Dragojevića smo upitali šta njemu znači brojka 150.000 gledalaca za dvadeset dana i činjenica da će neki možda tu brojku koristiti kao svojevrsnu statistiku koja govori da “ipak nismo toliki homofobi”.

Filmske vesti - Page 5 V225169p1

"Meni je važno da postoji bioskopska publika. Stavljajući to u perspektivu I ‘Montevidea’, prošlo je vreme nekoliko sušnih godina i neobraćanja pažnje na gledaoce od strane većine autora. U Srbiji gledaoci ipak nisu napustili domaći film, ta ljubav još uvek postoji i to mi je najvažnije”, rekao je Dragojevič MONDU. “Ta ljubav prema domaćem filmu postoji, samo treba napraviti komunikativan film. Što se tiče LGBT populacije, ja moram da vam priznam da nikad nisam mislio da je Srbija dubinski homofobna. Ja mislim da smo mi pre svega ljudi velikog srca, otvoreni, gostoljubivi, a da ono što kvari sliku je, kao i svuda u svetu, tri do pet posto populacije koju prosto država mora da kontroliše i da nadzire sredstvima koja država ima. To su kao što smo videli prošle godine manjina, ali ozbiljna manjina koja je jako bučna".

MONDO: To je manjina koja je pozivala na bojkot filma?

"To je manjina koja je pozivala na bojkot filma, ali ja verujem da taj bojkot nije urodio plodom i evo, 150.000 gledalaca to i dokazuje, a Srbi su narod koji ne voli bojkot. Kada ih neko pozove na bojkot, oni će uraditi suprotno, iz inata. ".

Reditelj nam je otkrio i šta je njegov sledeći projekat.

"Spremam jedan dugometražni dokumentarac o patriotskim ili šovinističkim, kako ih ko gde zove, pesmama iz svih krajeva bivše Jugoslavije. Generalno me zanimaju autori koji su opevavali borbu svog naroda, svoje junake tokom ratova devedesetih godina. Tu ima ozbiljnih stvari, ali i ozbiljnih bisera i ja mislim da napravim jedan ozbiljan film koji će samo zbog svoje tematike biti veoma smešan. Mene ratne teme više ne zanimaju, mislim da onaj ko snimi film o ratu devedesetih sad, skoro dvadeset godina kasnije nije baš neka junačina, već šutira mrtvog lava, ali ovo jeste za mene vrlo interesantan pristup, da se kroz pesmu oprostim sa devedesetim godinama".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Poginuo član ekipe filma "G.I. Joe"   Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Nov 24, 2011 7:25 pm

Studio "Paramaunt" saopštio je da je član ekipe filma "G.I. Joe" tehničar Majk Huber, poginuo na setu

Filmske vesti - Page 5 V225199p0

Huber je bio angažovan na rastavljanju seta filma "G.I. Joe" u Nju Orleansu, kada se dogodila nesreća sa električnim instalacijama.

"Naše misli i osećanja su sa njegovom porodicom. Sigurnost članova naše ekipe je naš apsolutni prioritet i studio sarađuje sa agencijama koje istražuju sve okolnosti njegove tragične smrti", piše u saopštenju "Paramaunta".

Prošlog meseca se dogodila tragedija i na setu filma "Plaćenici" Silvestera Stalonea u Bugarskoj, kada je jedan kaskader poginuo, a drugi teško povređen prilikom simulacije eksplozije.

"G.I. Joe" režira Džon Ču, a glavne uloge igraju Brus Vilis, Čening Tejtum i Dvejn Džonson.

Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: "Izdaja" Stivena Soderberga   Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Nov 24, 2011 7:26 pm

Pogledajte trejler filma koji u bioskope stiže u januaru sledeće godine.

Filmske vesti - Page 5 V225269p0

Stiven Soderberg režirao je akcioni triler "Izdaja", u kojem glavne uloge tumače Đina Karano, Juan Megregor, Majkl Fasbender, Majkl Daglas, Antonio Banderas i drugi.

Prelepa Malori je tajni agent koji radi za globalne sile i obavlja poslove za koje predsednici država radije ne bi znali. Ona dobija novi zadatak u Dablinu, ali ubrzo sve kreće naopako, ona shvata da je prevarena i kreće u bekstvo i potragu za osvetom.

"Izdaja" stiže u bioskope 26. januara sledeće godine, saopštio je "Taramount".



Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Junaci "Ledenog doba" protiv gusara   Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Nov 24, 2011 7:29 pm

Kako će se Meni, Dijego i Sid izboriti protiv pirata? Saznajte u novom nastavku crtaća.

Filmske vesti - Page 5 V225290p0

Četvrti deo "Ledenog doba" donosi novu avanturu za omiljene junake, koji na santi leda kreću da plove okeanom, gde sreću morska bića i čudovišta, ali i ljute gusare.

Glasove pozajmljuju Rej Romano, Denis Liri, Džon Leguziamo, Kvin Latifa, Dženifer Lopez, Šon Vilijam Skot, Niki Minaž i drugi.

Američka premijera filma zakazana je za jul sledeće godine.

Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Predstavljen plakat filma "U zemlji krvi i meda" Andželine Žoli   Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Nov 24, 2011 7:50 pm

Nakon što je pre mesec dana pušten trejler filma "U zemlji krvi i meda" koji je režirala holivudska glumica Andželina Žoli, predstavljen je i plakat ljubavne priče koja se odvija na Balkanu.

Filmske vesti - Page 5 193925_u-zemlji-krvi-i-meda_hf

Najlepša žena Holivuda potpisala je i scenario za film "In the Land of Blood and Honey", u čijem je središtu ljubavna priča između srpskog vojnika Danijela, kog glumi Goran Kostić, i ratne zarobljenice, Bošnjakinje Ajle koju glumi Zana Marjanović. Ovo dvoje ljudi su pre početka agresije na Bosnu i Hercegovinu bili u ljubavnoj vezi, a nakon što krvavi sukob počne, njih dvoje su se našli na suprotstavljenim stranama.

"Otac i sin, sestre, majka i dete, prijatelji. Film govori o tome šta se dešava u tim različitim odnosima kada živite u ratu, čak i ako su u pitanju snažne i veze pune ljubavi", rekla je Andželina o svom rediteljskom prvencu.

Premijera filma u Americi biće 23. decembra.

Izvor:Blic
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Danijel Redklif umalo izgubio ulogu Harija Potera    Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Nov 24, 2011 7:54 pm

Posle osam filmova, decenije medijske pažnje, na hiljade ispisanih stranica i svega što čini priču o dečaku koji je promenio svet, mladog glumca Danijela Redklifa teško je zamisliti u bilo kojoj drugoj ulozi osim Harija Potera. Ipak, malo je falilo da tada dvanaestogodišnji Danijel izgubi životnu ulogu.

Filmske vesti - Page 5 89603_harry-potter04-foto-reuter_f

Redklif se nedavno u jednom intervjuu prisetio koliko je bilo teško dobiti ulogu:

- Na audiciju se prijavilo na hiljade dečaka. Svi su želeli da budu Hari Poter. Ne mogu da opišem trenutak kako sam se osetio kada je Kris Kolumbus, reditelj prvog filma uperio prst u mene i rekao: Njega želim! - objasnio je Danijel.

Prema njegovoj priči, četiri meseca kasnije ipak je došlo u pitanje njegovo angažovanje. Kris je video još nekoliko dečaka koji bi odgovarali liku Potera, pa je nekoliko dana trajala neizvesnost, da li će Redklif biti deo ekipe ili ne.

Izvor:Blic
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Oprez pri gledanju "Sumrak sage"   Filmske vesti - Page 5 EmptySub Nov 26, 2011 1:22 am

Nekoliko gledalaca dobilo napad prilikom gledanja poslednjeg filma iz serijala "Sumrak saga".

Filmske vesti - Page 5 V225321p0

"Sumrak sagu: Praskozorje" ne bi trebalo da gledaju oni koji imaju predispozicije za fotosenzitivnu epilepsiju, rekao je jedan stručnjak nakon što je nekoliko gledalaca sa strašnim bolovima i grčenjem završilo na podu bioskopske sale, a onda u bolnici.

Amerikanac Brendon Gefart bio je jedan od prvih koji je pogledao film i prvi koji je dobio napad

Televizija CBS Sakramento je intervjuisala Gefarta koji je rekao da je "sve bilo u redu" do trenutka kada je počela scena u kojoj se Bela porađa.

"Grčio se i gušio, a onda je pao na pod", priča Brendonova devojka Keli Bauman Si-Bi-Esu. "Prikazivanje filma je prekinuto, a onda je došla Hitna pomoć po njega".

Slični incidenti su prijavljeni u bioskopima širom Amerike.

Tokom prikazivanja sporne scene sa Kristin Stjuart, isti napad je dobio i jedan muškarac iz Jute, prenosi televizija ABC4.

Simptomi su se, kod ova dva muškarca, pojavili u isto vreme, kada je na platnu prikazivana scena porođaja u kojoj se pojavljuju bljeskovi crvene, crne i bele boje.

Specijalista za epilepsiju doktor Majkl Čez, rekao je da ova scena možda aktivira napade izazvane efektima stroboskopske svetlosti kod osoba koje imaju predispozicije za fotosenzitivnu epilepsiju.

Ove pojave nisu retke, ali ih, tvrde stručnjaci, češće izazivaju video igrice nego filmovi.

Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Ko Bondu daje "gedžete"?   Filmske vesti - Page 5 EmptySub Nov 26, 2011 1:22 am

Uloga Kjua poverena je tridesetogodišnjaku, što je presedan u odnosu na ostale filmove o Bondu.

Filmske vesti - Page 5 V225387p0

Kjua (Q) će u filmu "Skyfall" igrati Ben Višo, poznat publici kao glavni lik iz filmske adaptacije romana "Parfem". Višo (31) će biti za sada najmlađi Kju, pošto je 12 godina mlađi od Danijela Krejga, koji igra Džejmsa Bonda.

Do sada su stručnjaka za Bondove "spravice" igrali Piter Barton, Dezmond Luelin, Džon Kliz i Alek Mekauen, svi u srednjem dobu.

Višo je igrao i u nedavno predstavljenom filmu "Oluja" sa Helen Miren,

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Rejčel Vajs u Drugom svetskom ratu   Filmske vesti - Page 5 EmptySub Nov 26, 2011 10:44 pm

Glumica Rejčel Vajs priključila se ekipi filma "The Railway Man" u režiji Džonatana Teplickija.

Filmske vesti - Page 5 V225452p0

Film "The Railway Man" , koji će početi da se snima sledećeg februara u Australiji, Velikoj Britaniji i Tajlandu zasnovan je na istoimenim memoarima Erika Lomaksa.

Radnja filma će govoriti o mučenju i zarobljavanju tokom Drugog svetskog rata, kada je Lomaks, britanski oficir, poslat da radi u ozloglašenom japanskom logoru na Burmi poznatom kao "Železnica smrti" i Lomaksovoj borbi nakon završetka rata da se pomiri sa tom traumom.

Filmska štampa ovu priču opisuje kao "jedinstvenu ispovest o stahotama mučenja i pronalaženju snage za dalji život".

Vajsova će igrati Lomaksovu ženu Pati, dok će njega u starijim danima igrati Kolin Firt. Džeremi Irvin tumačiće ulogu mladog Lomaksa tokom scena iz Drugog svetskog rata.

Film bi trebalo da se nađe u bioskopima 2013. godine.

(Agencije)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Snima se nastavak Matriksa   Filmske vesti - Page 5 EmptyNed Nov 27, 2011 7:43 pm

Iako je za sada nezvanična informacija Kijanu Rivs je započeo niz glasina o oživljavanju legendarnog filma Matriks.

Filmske vesti - Page 5 103735_matriks_f

Tokom promocije svog novog filma "Henry's Crime" u Londonu, glumac Kijanu Rivs je lično započeo lavinu glasina, koju je pokrenula izjava da su braća Vačovski već završila sve pripreme za nova dva nastavka serijala "Matriks".

I to nije sve. Slavna braća navodno su se našla s Džejmsom Kameronom kako bi saznali sve aspekte nove 3D tehnologije i primenili je.

Međutim, kako braća Vačovski trenutno rade na nekoliko novih projekata, uključujući i adaptaciju romana "Cloud Atlas" s Tomom Henksom, Hale Beri i Natali Portman u glavnim ulogama, za sada niko ne zna koliko će vremena tačno proći do novog "Matriksa", kao ni to hoće li se projekt zaista biti realizovan.

Izvor:Blic
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Vigo Mortensen razočaran što ne snima "Hobita"    Filmske vesti - Page 5 EmptyNed Nov 27, 2011 7:45 pm

Glumac Vigo Mortensen rekao je damu je žao što ga reditelj Piter Džekson nije pozvao na snimanje filma "Hobit".

Filmske vesti - Page 5 143434_lordoftherings10083_f

Zvezda sage "Gospodar prstenova" otkrio je da su ga producenti nekoliko puta tražili da ponovo glumi Aragorna u novom filmu, ali od kada je snimanje u Novom Zelandu počelo, niko ga nije kontaktirao.

- U jednom trenutku, producenti su me pitali jesam li zainteresovan i rekao sam da jesam, kazao je Vigo koji je očigledno razočaran što ipak nije pozvan na snimanje.

- Nisu me pozvali i sada se film već snima. Neću glumiti u njemu, osim ako ne postoji neki plan da uletim u zadnji čas, ali mislim da bih već do sad saznao za to - kaže glumac.

Reditelj Piter Dželson ipak je najavio da postoji mogućnost da Aragorna ubaci u priču.

- Orlando Blum i Kejt Blanšet su snimili već neke delove, ali oni glume vilenjake i ne menjaju se tako brzo. Kao što je poznato, Aragorn je napola vilenjak i takođe živi nekoliko stotina godina, pa bi mogao da bude veza između dve priče, ali pretpostavio sam da se to neće dogoditi, izjavio je razočarani Vigo.

Izvor:Blic
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Još dva "Matriksa"?   Filmske vesti - Page 5 EmptyPon Nov 28, 2011 7:14 pm

Holivudski glumac Kijanu Rivs otkrio da je u planu snimanje dva nastavka filma "Matriks"

Filmske vesti - Page 5 V225577p0

Kijanu Rivs je započeo pregovore s producentima o snimanju nastavka filma "Matriks".

Braća Vačovski, koji su režirali čuvenu trilogiju, u pregovorima su sa Džejmsom Kameronom oko korišćenja najnovije tehnologije u nastavku.

Nakon objavljivanja ove, za sada nezvanične informacije, glumac Kijanu Rivs je rekao da će najverovatnije snimati dva filma iz serijala uporedo.



Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Kristijan Bejl: Završio sam s Betmenom   Filmske vesti - Page 5 EmptyPon Nov 28, 2011 7:15 pm

Glumac otkriva da će nakon snimanja filma "Batman: The Dark Knight rises" okačiti helanke i plašt.

Filmske vesti - Page 5 V225592p0

"Snimanje je privedeno kraju i ovo je poslednji put da sam obukao i skinuo kostim Betmena", rekao je Kristijan Bejl, prenosi američka filmska štampa.

"Ovo je moja poslednja saradnja sa Krisom (rediteljem Kristoferom Nolanom), bar što se tiče Betmen ere", rekao je Oskarovac.

"Era" je počela 2005. godine filmom "Batman Begins" koji je zaradio 372 miliona dolara širom sveta. Usledeo je film iz 2008. godine "Mračni vitez" u kojem je igrao pokojni Hit Ledžer i koji je zaradio milijardu dolara.

Što se tiče trećeg Bejlovog "uvlačenja u helanke", trebalo bi, prema rečima reditelja, da bude i najbolje. U filmu "Dark Knight rises" igraju En Hatavej, Džozef Gordon Levit, Tom Hardi, Geri Oldman, Majkl Kejn i Morgan Frimen.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Umro Ken Rasel   Filmske vesti - Page 5 EmptyPon Nov 28, 2011 7:17 pm

Engleski režiser je preminuo u 85. godini, prenose svetske agencije.

Filmske vesti - Page 5 V225601p0

Ken Rasel, režiser filmova kao što su "Zaljubljene žene", "Đavoli" i "Tomi", preminuo je u snu, saopštio je njegov dugogodišnji prijatelj, pisac Norman Lebreht.

Rođen u Sauthemptonu 1927, počeo je karijeru kao fotograf da bi se prebacio na televizijsku režiju. Za BBC je radio 11 godina dokumentarce, od kojih su najpoznatiji bili o slavnim kompozitorima.

Prvi film koji je privukao pažnju javnost je "Mozak od milijardu dolara" sa Majklom Kejnom, a Rasel se proslavio adaptacijom "Zaljubljenih žena" D. H. Lorensa. Film je nominovan za četiri Oskara, uključujući i za režiju, i glavna glumica Glenda Džekson osvojila je zlatnu statuetu.



Sedamdesetih je dosta stvarao i nervirao kritičare svojim šokantnim pristupom umetnosti, pa je čak gostujući u jednoj TV emisiji jednog kritičara udario smotanim novinama.

Usledili su filmovi "Tomi", "Dečko", "Listomanija", "Valentino", i prvi "izlet" u SF, "Izmenjena stanja". Snimio je i horore "Gotik" i "Gnezdo belog crva", kao i prednastavak "Zaljubljenih žena", film "Duga" (1989).

Rasel je 2009. gostovao u Srbiji kao počasni gost Festivala na Paliću.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Pre nego što je postao Miki Maus...   Filmske vesti - Page 5 EmptyPon Nov 28, 2011 7:18 pm

...Diznijev junak na "početku karijere" bio zec Osvald.

Filmske vesti - Page 5 V225633p0

Pronađen animirani film Volta Diznija iz 1928. godine "Hungry hobos", koji je nestao za vreme Drugog svetskog rata, i u kojem se vidi dobro poznato "lice", ali sa zečijim ušima. "Preteča" Mikija Mausa je Osvald, srećni zec.

Volt Dizni je napravio 26 animiranih filmova sa Osvaldom, pre nego što je osnovao svoju kompaniju i "pretvorio zeca u glodara". Karakteristike i ponašanje Osvalda su preneti i na Mikija Mausa, lika kojeg znamo i volimo već 80 godina.

Animirani film "Hungry hobos" traje pet minuta i otkriven je nedavno u arhivi kompanije "Hantli film" u kojoj je bio smešten decenijama, a da ni zaposleni to nisu znali.

Direktorka kompanije Amanda Hantli rekla je da je kolega slučajno nabasao na traku na polici i da je iz znatiželje "izguglovao" ime filma i shvatio da je u pitanju klasik neprocenjive vrednosti.

U crtaću se, pored dobro poznatog "miša", pojavljuje i Peg Leg Pit. Osvald i Peg Leg su skitnice u vozu koje kradu jaja od kokoške.

Stručnjaci tvrde da "klasik neprocenjive vrednosti" ipak ima cenu - ona iznosi 25.000 funti. To je, barem, početna cena na aukciji koja će biti održana 14. decembra u Los Anđelesu, i na kojoj će "Osvald" biti ponuđen na prodaju.



Izvor:Mondo
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Neki novi svemirski vojnici   Filmske vesti - Page 5 EmptyNed Dec 04, 2011 7:14 pm

Naučno-fantastična avantura Pola Verhovena dobiće rimejk, piše holivudska štampa.

Filmske vesti - Page 5 V226309p0

"Svemirski vojnici" je film o usponu mladog vojnika u borbi protiv vanzemaljaca, i njegovim saborcima iz borbene škole. Glavne uloge tumačili su Kasper van Dijen, Deniz Ričards, Nil Patrik Haris i drugi.

Studio "Soni" naručio je rimejk iako je film star samo 14 godina, i angažovao scenariste filmova "Tor" i "X Men: Prva klasa" da napišu novu verziju.

Još uvek nije poznato ko će igrati novu generaciju svemirskih vojnika.



(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Anđelina Džoli: Gledajte film s oprezom   Filmske vesti - Page 5 EmptyNed Dec 11, 2011 7:19 pm

Glumica u intervjuu "Dnevnom avazu" govorila o nastanku filma, pitanju Haškog tribunala i oprezu sa kojim bi trebalo gledati "U zemlji krvi i meda"

Filmske vesti - Page 5 V226891p0

Anđelina Džoli je u intervjuu listu otkrila nekoliko zanimljivih detalja koji se tiču njenog rediteljskog prvenca - krila je od novinara i glumaca sa kojima se konsultovala da je upravo ona pisala scenario, da želi da njen film bude "stranica istorije" onima koji ne znaju šta se dogodilo na ovim prostorima, ali i da smatra da je rat u Bosni "rat njene generacije".

"Poslednjih deset godina putujem širom sveta i frustrirana sam time što ljudi postkonfliktnim situacijama ostaju traumatizovani i razočarani što za njih nije učinjeno dovoljno. Obišla sam Bosnu i počela da čitam o ratu, jer sam se postidela kako malo znam o tome. Imala sam 17 godina kada je sukob počeo. A rat u Bosni, na neki način, bio je rat moje generacije", rekla je Anđelina.

Glumica i rediteljka dodaje da se sve vreme, i tokom pisanja scenarija i snimanja filma, trudila da ispriča fer priču.

"Fer znači da sam učinila sve što sam mogla da stvari vidim s tri različite strane. Pokušala sam da nemam samo jedan pogled i da budem crno-bela. Potrudila sam se da predstavim ljudskost u njenom pravom svetlu. Pokušala sam da shvatim kako ljudi postaju monstrumi.Kada sam napisala scenario, poslala sam ga 'svim stranama', učesnicima u sukobu", rekla je glumica i dodala da je izbrisala ime sa scenarija.

"Želela sam njihovo iskreno mišljenje".

Džolijeva je na pitanje koju poruku želu da pošalje krajem filma - u kojem srpski oficir koji je počinio zločine, uz izgovaranje svog imena govori: "Ja sam ratni zločinac" predaje UNPROFOR-u rekla:

"To je jedina stvar u filmu koja se nikada nije u stvarnosti dogodila. Sve drugo u filmu je moglo da se desi ili se desilo, ali upravo ta stvar, kako sam ja to osetila, proširila je diskusiju o ljudima koji sebe smatraju odgovornima, uz činjenicu da se niko od njih nikada dobrovoljno nije predao. Znate, ja mislim da upravo ta slika donosi diskusiju na sto...Činjenica da se tako nešto nikada nije desilo je interesantna za diskusiju, recimo o tome šta predstavlja Haški tribunal? Bez obzira na to hoće li se neko predati ili neće, zločinci žive s osećanjem krivice i odgovornosti. Želeli smo da ovaj lik u filmu bude prikazan kao neko ko oseća to prokletstvo i težinu počinjenog zločina".

Glumica je za kraj otkrila da je zahvalna kolegama glumcima koji su učestvovali u filmu, mogućnosti da ispriča ovu priču, ali i upozorila sve one kojima bi ova priča mogla da vrati teške uspomene, da oprezno gleda film.

"Znam da će ovaj film nekim ljudima biti težak za gledanje, jer oni su prošli kroz rat. Film je autentičan, pa će se samim tim vratiti i teške uspomene. Zato želim da kažem svakome koje pretrpeo traumu tokom rata u BiH - neka bude oprezan! Treba znati da je ovo napravljeno da poduči ljude. Ja nikada ne bi povredila nekoga ko je već povređen".

Što se tiče tužbe bosanskog pisca Džejmsa Džej Bredoka (Josipa Kneževića) koji tvrdi da je ideju za film "U zemlji krvi i meda" ukrala iz njegove knjige, oskarovka je na premijeri u Njujorku rekla da je tako nešto mogla i da očekuje.

"Takve stvari će se uvek dešavati. Svi to znamo, tako da je to ok", rekla je Džolijeva na premijeri filma u Njujorku, nakon čega je za "L.A Tajms" rekla da nikada nije pročitala Kneževićevu knjigu.

"Scenario je kombinacija brojnih knjiga i dokumentarnih filmova, a posebno ljudskih priča. Spornu knjigu nisam nikad pročitala", rekla je Džolijeva.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Umro kaskader na snimanju "Betmena"   Filmske vesti - Page 5 EmptyNed Dec 11, 2011 7:21 pm

"Vorner Bros" saopštio je da je jedan od kaskadera zaposlenih na snimanju filma "Batman: The Dark Knight rises" preminuo od posledica srčanog udara.

Filmske vesti - Page 5 V226916p0

"Studio može da potvrdi da je kaskader preminuo u pauzi snimanja filma, na probi za scenu u Njujorku u kojoj je učestvovalo nekoliko stotina statista", saopšteno je iz "Vorner Brosa".

Muškarac je preminuo krajem novembra, ali je studio tek sad, nakon utvrđivanja uzroka smrti, izdao saopštenje o ovom događaju.

U avgustu ove godine su se dogodile dve nesreće na snimanju "Betmena" - najpre se slupala kaskaderka koja menja En Hetavej u ulozi Žene Mačke, koja je motorom udarila u skupu snimateljsku opremu, a potom i vozač kaskader koji je Betmenovim vozilom udario u semafor i zadobio lakše povrede.

U oktobru ove godine, život je izgubio i kaskader na setu "Plaćenika".

U filmu "Dark Knight Rises" igraju Kristijan Bejl, En Hatavej i Tom Hardi.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Besmrtni Forest Gamp i Hanibal Lektor   Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Dec 29, 2011 7:45 pm

Američki Nacionalni filmski fond uvrstio filmove "Forest Gamp" i "Kad jaganjci utihnu" na popis kulturne baštine.

Filmske vesti - Page 5 V229093p0

Kulturna baština Amerike bogatija je za novih 25 ostvarenja.

Među ostvarenjima koja su se našla na popisu "besmrtnih", pored Hanibala Lektora i Foresta Gampa, su klasik "Volta Diznija" "Bambi" i "Velika vrućina".

Na popisu ostavarenja proglašenih za kulturnu baštinu našli su se i holivudski hitovi, dokumentarni i animirani filmovi nastali u periodu od 1912. do 1994. godine.

"Ti filmovi su izabrani zbog velike važnosti za američku kulturu", rekao je Džejms Bilington iz Kongresne biblioteke.

Kulturna baština Amerike bogatija je za novih 25 ostvarenja.

Među ostvarenjima koja su se našla na popisu "besmrtnih", pored Hanibala Lektora i Foresta Gampa, su klasik "Volta Diznija" "Bambi" i "Velika vrućina".

Na popisu ostavarenja proglašenih za kulturnu baštinu našli su se i holivudski hitovi, dokumentarni i animirani filmovi nastali u periodu od 1912. do 1994. godine.

Nacionalni filmski fond od 1989. godine stavio 575 filmova na popis kulturne baštine.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Angie
______
______
Angie


Broj poruka : 7787
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 57
Lokacija : Kostolac...:)))
Raspoloženje : beogradsko...:)))

Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Šta radi Kevin Kostner u Rumuniji?   Filmske vesti - Page 5 EmptyČet Dec 29, 2011 7:49 pm

Nije došao u posetu grofu Drakuli, već snima film "American Civil War" jer je "taj posao u Americi postao preskup".

Filmske vesti - Page 5 V229062p0

Radnja ove ratne drame u kojoj je Kevin Kostner i glumac i producent, smeštena je u zapadnu Virdžiniju, ali je Kostner odabrao Rumuniju za snimanje "jer je sve mnogo jeftinije u istočnoj Evropi nego u Americi".

"Tako stvari sada stoje u filmskoj industriji. Pered toga, našli smo savršenu lokaciju u rumunskim planinama gde vreme kao da je stalo na početku 19. veka. Ljudi još uvek koriste konje i volove za obradu zemlje", rekao je Kostner.

Film bi u bioskopima tebalo da se pojavi krajem naredne godine.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Filmske vesti - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske vesti   Filmske vesti - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmske vesti
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» ...omiljene filmske scene...
» Muzičke vesti
» VESTI I ZANIMLJIVOSTI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BLEKIJEV SVET :: KULTURA I UMETNOST :: FILM I TV-
Skoči na: