BLEKIJEV SVET
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BLEKIJEV SVET


 
PrijemPortalGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Sitnice koje pale...

Ići dole 
AutorPoruka
Crna.zg
Djavolica
Djavolica
Crna.zg


Broj poruka : 4422
Datum upisa : 06.07.2011
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Sitnice koje pale... Empty
PočaljiNaslov: Sitnice koje pale...   Sitnice koje pale... EmptyPet Nov 11, 2011 7:22 pm

Ovako..

Ova tema je predviđena za sitnice koje ste negdje pročitale, čule i slično, a koje bi mogle biti od pomoći u zdravom mršavljenju..

Svi znamo kako se idealna dijeta sastoji od pet manjih obroka dnevno, od kojih barem dva trebaju biti voće, kako trebamo piti dvije litre voide dnevno, obavezno doručkovati, više se kretati i slično.

No, nemamo svi jednak metabolizam, niti vremena ili novca za teretane pa čak ni za malo više sporta.

Zato, ovdje pišite sitnice koje ste negdje čule, a koje djeluju.

Da počnemo... :) [..sve o čemu pišem sam pronašla u knjigama (o nutricionizmu i slično), da ne biste pomislile kako su to samo babske priče;)..]

1 čaša vode pomaže u razgradnji prosječno 25 kalorija
Pijte, ženeee! osim toga, voda vas napuni, zbog čega je prije svakog jela dobro popiti dvije čaše vode..Naravno, ne zaboravite da vodu dobivate i iz hrane;)

1 gram vlakana pomaže u razgradnji 7 kalorija
(mnogo vlakana imate u žitaricama, zbog čega je to možda i najbolji izbor za doručak)

Kad vas uhvati glad, najbolje je grickati suho voće ili malo bajama
...moja ideja, koja bome pali, je ta da u jednu vrećicu ili kutijicu, nije važno, pomiješate grožđice, suhe brusnice i bajame - odlična grickalica, koja ima dobar okus, a i brzo vas zasiti.
Suho voće je i odlično za poticanje metabolizma!
Također, suho voće je odličan izvor željeza, posebice gožđice.

Da biste skinule 1 kg, potrebno je potrošiti oko 7000 kcal.
..eto, tek toliko da si možete izračunati koliko ste uštedjele ili potrošile:)

Ako smanjite dnevni unos kalorija za 100, potrošit ćete nešto više od 5 kg godišnje (100 kcal x 365 dana = 36, 500 kcal).
100 kcal je nekoliko keksiju, puding, još jedna feta kruha, par žlica koje su vam ostale na tanjuru.. Ako se odreknete 200 kcal dnevno, godišnje ćete skinuti preko 10 kg!

Dnevno je potrebno učiniti barem 10 000 koraka, odnosno, prosječno 8 km (3 sata šetnje, 600 kcal potrošenih)
Možda će vam se učiniti mnogo, no zapravo nije. Tisuću napravite samo šetanjem u kući. Prosječan zaposlenik u uredu za trajanja radnog vremena napravi preko 2 500 koraka. Evo nekoliko načina da dođete do dodatnih koraka, a da to gotovo ni ne primjetite : nosite jednu ili dvije stvari odjednom, a ne deset što činite da si uštedite vrijeme (i korake); dobra stara "hajde stepenicama, a ne liftom", pješke do posla, faksa, prijateljice, vani..Parkirajte malo dalje nego što to inače radite..

Zeleni čaj je odličan za čišćenje organizma, a pet šalica dnevno uzrokuje gubitak od 3,6 kg godišnje!
Ja jednostavno ne mogu popiti pet šalica zelenog čaja dnevno, ali i jedna šalica nije loša;)

Eto, ovo je moj neki mali doprinos... Nadam se da sam bila od pomoći,a i nadam se da ćete vi meni pomoć vađim savjetima i podacima..:)
Nazad na vrh Ići dole
Crna.zg
Djavolica
Djavolica
Crna.zg


Broj poruka : 4422
Datum upisa : 06.07.2011
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Sitnice koje pale... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnice koje pale...   Sitnice koje pale... EmptyPet Nov 11, 2011 7:24 pm

Ovo ne znam da li pali, ali je interesantno :)

Slovo po slovo, vitak stas


Pisanje je alat za gubitak prekomjernih kilograma - zanemaren, nedovoljno korišten i krajnje moćan. Ma da? Je li doista moguće promijeniti kilažu promjenom stanja svijesti? Uzmite olovku i isprobajte sami.

Stručnjakinja sam za kreativnost, ne za dijete, kaže Julia Cameron. Zašto onda pišem knjigu o mršavljenju? Zato što sam slučajno naletjela na načelo gubitka kilograma koje funkcionira.

Tijekom 25 godina podučavala sam kako odblokirati kreativnost, dvanaestotjedni proces utemeljen na mojoj knjizi The Artist's Way. S pozicije predavačice mogla sam vidjeti kako se životi mijenjaju i, na moje veliko čuđenje, kako se mijenjaju i tijela.

Potrajalo je neko vrijeme prije no što sam shvatila što se događa, no nije bilo dvojbe - polaznici koji su bili bucmastiji na početku seminara do kraja bi postali vidljivo mršaviji i općenito bi bili u boljoj formi. Što se događa, upitala sam se. Jesam li umišljala ili je doista postojalo "prije" i "poslije"? Postojalo je!

Moje iskusno oko primijetilo je da je gubitak tjelesne težine često nuspojava oporavka kreativnosti. Jedemo li previše, to blokira našu kreativnost. To se može i okrenuti na drugu stranu: možemo iskoristiti kreativnost da blokiramo naše prejedanje, upotrijebiti alate kreativnosti za napad na prekomjernu težinu, promijeniti našu kilažu promjenom stanja naše svijesti. Vjerovali ili ne, pisanje je alat za gubitak prekomjernih kilograma - zanemaren, nedovoljno korišten i krajnje moćan.

Nije da nisam pokušala s tradicionalnim dijetama. Naprotiv, smatram se stručnom amaterkom na tom području. Tijekom godina isprobala sam Atkinsovu (podigla je razinu mog kolesterola), South Beach (sve što sam izgubila vratilo bi se čim bi se makla od prve faze), Overeaters Anonymous (manjak hrane me izluđuje, a to je nešto što također nastojim izbjeći). Okrenula sam se i Weight Watchersima (no, brojanje točke za točkom je i samo svojevrstan oblik ludila.)

Znam brojati riječi. Gradeći više od 25 knjiga, naučila sam da se svaka riječ broji, baš kao i svaka kalorija. Odjednom - doslovno - našla sam hranu za misli. Što kad bi riječi mogle biti konzumirane umjesto kalorija? Čim mi je ta ideja pala na pamet, znala sam da je istinita.

Svi znamo da se prejedamo zato što nas nešto izjeda. Što ako bismo se zapitali to pitanje - izravno, rutinski - svaki put kad jedemo? Što ako bismo, kad nas pogodi želja da nešto gricnemo, samo rekla sama sebi: "Što me izjeda? Odakle ta nagla želja za jelom?" Što bi se dogodilo ako bih odvojila trenutak i zapisala svoje osjećaje? Što ako bih si dala hranu za misli, umjesto grickalica?

Kad već možemo iskoristiti hranu da bismo blokirali osjećaje, zašto ne bismo upotrijebili riječi da blokiramo put prema želucu hrani koja će nas opteretiti? Kalorije, na kraju, nisu ništa drugo do jedinice energije. A to su i riječi.

Ta me zamisao ushićuje. Dugogodišnje spisateljsko iskustvo naučilo me da je pisanje način metaboliziranja života. Ako mogu pisati o nečemu, mogu se i nositi s time - često i blagonaklono. Može li pisanje biti način kroćenja i samog metabolizma? Mislim da bi moglo biti. Nisam nikad bila ni mršavica, niti bucka - sve dok nisam morala početi piti lijek čija je nuspojava bila debljanje. Morala sam ga piti. U očima mog liječnika, debljanje je bila mala cijena za održavanje mentalne stabilnosti. Sigurno, pomislila sam, mora biti nekog puta kako izaći iz te situacije. Može li to biti pisanje?

Tijekom 25 godina, koliko podučavam deblokiranje kreativnosti, jedan od alata koje redovno koristim je pisanje jutarnjih stranica. Koliko često sam vidjela moje polaznike kako ih koriste da bi smanjili kilažu, zajedno s kreativnim inhibicijama? Iako smo često u potrazi za renesansom kreativnosti, fizička renesansa često ide s njom ruku pod ruku.

Polaznici često dolaze buckasti i depresivni. Kažem im da pišu. Redovna dijeta razmišljanja o sebi brzo počne regulirati prejedanje. Kilogrami nestaju. Kako njihove jutarnje stranice polako metaboliziraju njihove živote, tako više se ne prejedaju da bi blokirali svoje komplicirane osjećaje. Kreativnost raste, kilaža pada. Iz moje perspektive, preobrazba je često zapanjujuća.

Laura, učiteljica u vrtiću, počela je micati blokade svojoj kreativnosti kao, neuvijeno govoreći, zbilja predebela osoba. Visoka, još uvijek lijepa plavuša imala je dvadesetak kilograma viška. Oblačila se u crno ne bi li izgledala mršavije, ali taj privid nije bio uvjerljiv. Laura je bila onaj tip žene za koju ljudi redovno kažu da je šteta što ima toliko kila jer ima tako lijepo lice.


Bila je izložena nasilju tijekom djetinjstva, pa je vrlo rano naučila blokirati svoje osjećaje hranom. Pišući svoje dnevne jutarnje stranice, počela se suočavati sa svojim uzburkanim osjećajima.

Poriv za blokiranjem osjećaja hranom počeo se topiti, a s njima i kilogrami. Nakon dvanaestog tjedna Laura je bila puno mršavija. Gubitak težine pripisuje pisanju. "Toliko me toga mučilo", prisjeća se. "Moje jutarnje stranice bila su seanse tijekom kojih bi vidjela što me smeta i radila na tome." Jednom kad je shvatila što ju izjeda, više se nije morala prejedati.

Pisanje osvješćuje. Kad se osvjestimo, teže se ponašati nesvjesno. Jednom kad se uhvatimo kako žderemo da bismo potisnuli osjećaje, pomalo će postati lakše okrenuti se riječima umjesto hrani. Zato, kad vas spopadne želja za nečim slatkim, nemojte otvoriti hladnjak, već okrenite novi list. Vaša će kreativnost odgovoriti pojačanim tijekom uvida i ideja.

"Bilo mi je navrh jezika", često kažemo kad nam neka zamisao pobjegne. Ono što ne shvaćamo jeste da ideje često žive na vrhu našeg jezika, a mi ih utapamo prejedanjem. Michael, pisac, kaže da mu kreativnost presahne kad jede slatkiše i slane grickalice. No, kad pojede krušku, tijek misli i ideja vrati se. Mary Alice, također spisateljica, kaže da - kad zapiše osjećaje - biva nagrađena povećanim tijekom kreativne moći. "Kao da, imenujući jednu stvar, dobijem imena puno drugih stvari", kaže ona.

Naši osjećaji postaju nam poznati. Kao takvi, više nisu saboteri koji nas tjeraju na prejedanje. Svi smo prirodno kreativni i svi možemo biti kreativniji no što jesmo. Kako se odričemo naših sredstava blokade, preuzimamo moć u svoje ruke.

Što očekivati?

Iako mnogi moji polaznici kažu da su pronašli nove i uzbudljive živote nakon što su pratili moj rad s kreativnošću, ne mogu vam obećati novu karijeru ako se bacite na dijetu pisanjem. Ono što vam mogu obećati je povećana jasnoća, više energije i produktivnosti.

Dok pišete, gubit ćete na kilaži i dobivati na uvidima. Skidajući blokadu za blokadom, dobit ćete pristup energiji koja se krije iza njih. Što ćete se bolje poznavati, izvorište vašeg kreativnog rada postajat će - zajedno s vama - sve originalnije. Što ćete biti vitkijima, to ćete jasnije razmišljati. S gubitkom kila prestat ćete čekati na čarobni štapić koji će preobraziti vaš život. Umjesto toga, shvatit ćete da je taj čarobni štapić, u stvari, olovka i da s njom u ruci možete promijeniti svoj život.

Za razliku od drugih dijeta, koje tvrde da samo one imaju pravi odgovor, dijeta pisanjem bit će uspješna u kombinaciji s bilo kojim razumnim planom prehrane. Pisanje je ključno. Možete to raditi uz bilo koju dijetu. Dijeta pisanjem samo će vam pomoći da povećate izglede za uspjeh.
Nazad na vrh Ići dole
Crna.zg
Djavolica
Djavolica
Crna.zg


Broj poruka : 4422
Datum upisa : 06.07.2011
Godina : 44
Lokacija : Zagreb

Sitnice koje pale... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnice koje pale...   Sitnice koje pale... EmptyPet Nov 11, 2011 7:26 pm

istraživanja su pokazala kako postoje još neki trikovi koji vam mogu pomoći izgubiti koji kilogram.

-1- Kako biste saznali koliko osobi vaše težine treba dnevno kalorija pomnožite svoju težinu u kg s 31. Npr. ako imate 60 kg: 60x31= 1860.

-2- U jogurt dodajte malo cimeta svaki dan. Okus je moćan pokretač metabolizma. Pola čajne žličice dnevno pomoći će vam da sagorite 1 kg ekstra tijekom mjesec dana.

-3- Nemojte ručati za radnim stolom. Istraživanja su pokazala da osobe koje jedu za radnim stolom otprilike unesu 250 kalorija više po obroku.

-4- Smijte se. S 10 do 15 minuta smijeha sagorijevate do 300 kalorija.

-5- Čaša prirodnog soka od mrkve pomoći će vam da kroz 12 tjedana izgubite više 2 kg od osoba koje su na istoj dijeti, a ne piju sok od mrkve.

-6- Uzmite kalcijev suplement. Izgubit ćete 2,6 posto više kilograma od osoba koje ne piju kalcij.

-7- Za vrijeme tjelovježbe slušajte ritmičnu glazbu. Ona će vas dodatno motivirati.

-8- Crveno meso bogato je proteinima i pomaže očuvati zdravu miščinu masu, a mišići troše više kalorija od masnoće.

-9- Nemojte vježbati sami. Osobe koje vježbaju u grupi sagorijevaju više kalorija jer imaju veću motivaciju.

-10- Jedite crvenu papriku. Ona sadrži supstancu koja potiče metabolizam.

-11- Stres na poslu je najveći uzrok prejedanja. Kontrolirajte stres disanjem, a ne prejedanjem.

-12- Vježbanje ujutro pomaže bržem sagorijevanju masnoća, jer je vaše tijelo prisiljeno posezati za nakupljenim rezervama.

-13- Grickalice zamijenite svježim voćem.

-14- Zaslađene sokove zamijenite nezaslađenom limunadom.

-15- Isključite TV dok jedete. Kažu kako gledanje TV-a za vrijeme obroka povećava unos hrane, i vašu težinu za otprilike 3,5 kg godišnje.

-16- Jedite iz manjih tanjura.

-17- Uvijek jedite koristeći pribor za jelo pravilno, kao da ste u restoranu.

-18- Narežite hranu prije posluživanja. Osobe doživljavaju narezane obroke za oko 30 posto većima, od onih u komadu jednake težine.

-19- Kuhano jaje idealan je doručak jer je bogato vrijednim supstancama, a malo kalorično.

-20- Pomoći će vam i čaša crvenog vina. Posebno smanjuje šanse nakupljanja masnoća na području oko trbuha.

-21- Slušajte klasičnu glazbu za vrijeme obroka. Na taj način ćete biti opušteniji, više žvakati hranu i brže osjetiti sitost.

-22- Nakon jela žvačite 15 tak minuta žvakaću gumu, kako ne biste posegnuli za grickalicama.

-23- Češće vodite ljubav. Osim što sagorijevate dodatne kalorije, izlučuje se hormon koji potiče metabolizam.

-24- Nar smanjuje mogućnosti tijela za pohranjivanje masnoća, pa kada imate priliku kupite to voće.

-25- Kuhajte. Kuhanjem također sagorijevate kalorije, ali nemojte grickati ništa sve dok obrok ne bude gotov.

-26- Pijte :zeleni: čaj. On sadrži komponente koje potiču metabolizam.

-27- Uvedite bar jedan obrok tjedno od špinata. On olakšava tijelu da učinkovitije prerađuje masnoće.

-28- Punomasno mlijeko i mliječne proizvode zamijenite manje masnima.

-29- Jedite bar jedan obrok tjedno začinjen ljutom crvenom papričicom. Enzimi u čiliju pomažu tijelu da koristi energiju pohranjenu u masnoćama, a ne onu iz ugljikohidrata.

-30- Jedite kruh uz svaki obrok. Tako ćete se brže zasititi i unijeti manje masnije hrane od kruha.

-31- Jezgričasti plodovi sadrže dobre masnoće kojima se borite protiv loših, a uz to pomažu u borbi protiv srčanih oboljenja.

-32- Kada pijete sokove pijte na gutljaje i nakon svakog gutljaja spustite čašu.

-33- Doručkujte. Oni koji preskaču doručak imaju sporiji metabolizam.

-34- Većina ljudi kaže kako im obroci od morskih plodova olakšavaju gubitak kilograma.

-35- Prije obroka na 15 minuta pojedite jabuku. Tako ćete konzumirati u prosjeku 187 kalorija manje.

-36- Za salate koristite maslinovo ulje. Ono sadrži proteine koje kazuju vašem tijelu kada je sito, pa ćete tako spriječiti prejedanje.

-37- Rajčica u sendviču pomoći će da duže zadržite osjećaj sitosti, nego nakon sendviča bez rajčice.

-38- Nemojte praviti prevelike pauze između obroka ili preskakati obroke.

-39- Jedite ananas. On sadrži supstance koje olakšavaju probavu.

-40- Ocat u hrani ubrzava razgrađivanje masnoća, pa uz obrok jedite salatu začinjenu octom.

-41- Namirnice bogate vitaminom C potiču metabolizam.

-42- Uvijek sjedite kako biste pojeli obrok. Tako ćete pojesti za trećinu manje, nego ako jedete u hodu.

-43- Jedite u društvu. Istraživanja pokazuju kako ljudi unose manje hrane, a posebno žene u društvu muškarca.

-44- Izbjegavajte energetske napitke.

-45- Izbjegavajte alkohol.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sitnice koje pale... Empty
PočaljiNaslov: Re: Sitnice koje pale...   Sitnice koje pale... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sitnice koje pale...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Koje si drvo?
» Odlomci iz knjiga koje volimo
» Koje dnevne novine čitate ?
» Jesenske namirnice koje 'tope' suvišne kile: Bundeve, cimet...
»  10 stvari koje vaš horoskopski znak mrzi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BLEKIJEV SVET :: ŽIVOT :: ZDRAVLJE I SAVETI-
Skoči na: